reference

DFS Kolíček slavil úspěch v Itálii

Bylo to již před mnoha lety, v roce 1995, ve městě RIVA DEL GARDA, kde se konal první mezinárodní soutěžní festival pěveckých sborů ,jazzu a folklórních skupin “IN CANTO SUL GARDA”. Organizátorem festivalu byla (a doposud existuje) německá společnost INTERKULTUR podporující setkávání přátel sborového zpěvu, ale i jiných hudebních žánrů z různých zemí světa. Tato společnost vznikla z myšlenky spojit lidi všech zemí, kultur a světových názorů v mírových soutěžích. Souboru Kolíček se tehdy podařilo obstát v těžké konkurenci a udržet krok zejména s ruským a švédským souborem. Kolíček získal zlatý diplom a zvláštní cenu poroty za instrumentaci. Tento úspěch Kolíčku zde uvádíme proto,že byl nejen jeho prvním zahraničním úspěchem ,ale pak i vzorem a motivací pro další generace dětí.

O mnoho let později....

Jiná generace Kolíčku zaznamenala výrazné úspěchy v celonárodních soutěžích a přehlídkách lidových souborů ZUŠ. V roce 2015 postoupil Kolíček do ústředního kola soutěže žáků základních uměleckých škol České republiky v Mikulově v kategorii hra na lidové nástroje, souborová a komorní hra lidových nástrojů, kde se umístil na druhém místě ve III. kategorii.

V roce 2017 byl Kolíček účastníkem mezinárodního hudebního soutěžního festivalu dětí a mládeže nazvaném "Ohňostroj talentů" pořádaném společností Pitagross festivals, kde se mu podařilo získat titul laureát 2.stupně.

V roce 2018 byl Kolíček účastníkem mezinárodního hudebního soutěžního festivalu dětí a mládeže nazvaném "Podzimní hvězdopad" pořádaném stejnou společností Pitagross festivals, kde se mu podařilo získat titul laureát 1.stupně a zvláštní cenu poroty.

Soubor Kolíček se každoročně zúčastňuje Dětského setkání lidových muzik v Praze, na kterém se scházejí dětské muzičky z Čech a Moravy.